Активности

Одбележана 152 годишнината од раѓањето на нашиот Великан Гоце Делчев

Делегација на Партијата на пензионери, предводена од Претседателот на ПП г-дин Илија Николовски и Претседателката на Централниот одбор на ПП г-ѓа Ленче Павловска, денеска положи свежо цвеќе на гробот на нашиот Великан Гоце Делчев, а по повод 152 годишнината од неговото раѓање.

Гоце Делчев како еден од плејадата на македонските национални великани, е човек, визионер и голем хуманист кој оставил неизбришлива трага во нашиот национален код и со својата револуционерна идеја и жртва оставил безвременски национален аманет на сите сегашни и идни македонски генерации.

Вечна почит кон Великанот!

Партија на пензионери

Прикажи повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content