Соопштенија

Честит 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба

Партијата на пензионери, на сите граѓани на државата им го честита 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба.
На денешен ден пред точно 130 години, шестмината млади визионери поставуваат темел на организираниот стремеж на македонскиот народ за своја држава.
Низ сите подоцнежни историски моменти на македонската борба овој темел ја докажал својата улога и цврстина.
Нека е вековит 23 Октомври, Денот на македонската револуционерната борба.

Прикажи повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content