Соопштенија

ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИ: Честитка по повод денешниот христијански празник Св. Ѓорѓија

Партијата на пензионери, на сите православни членови на партијата и на сите православни граѓани, им го честита големиот христијански празник Свети Ѓоргија, со желба за добро здравје и долг живот и истиот да го поминат со најдобрите традиции на христијанството.
Исто така на сите кои денес слават именден и слава, им посакуваме истите да си ги прослават во душевен мир и спокојство со своите најблиски.

Прикажи повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content