Соопштенија

Честитка по повод Воскресение Господово Велигден

Партијата на пензионери,
по повод најголемиот христијански празник Воскресение Господово #Велигден, на сите христијани од Православна Вероисповед кои го прославуваат најрадосниот христијански празник Велигден, најискрено им го честита празникот посакувајќи да го поминат во духовен мир и семејна среќа. Во духот на човечкото почитување, овој христијански #празник треба и мора да не потсетува дека сите во себе треба да носиме љубов, радост и толеранција.

Христос Воскресна, Ваистина Воскресна !!!

Прикажи повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content