Соопштенија

ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИ: Честитка по повод Велигден до сите христијани кои го прославуваат по Грегоријанскиот календар

Партијата на пензионери,
по повод големиот христијански празник Воскресение Господово Велигден, на сите христијани кои го прославуваат најрадосниот христијански празник Велигден по Грегоријанскиот календар, најискрено им го честита празникот посакувајќи да го поминат во мир благосостојба и семејна среќа. Во духот на меѓусебното почитување, овој христијански празник не потсетува дека сите во себе треба да носиме љубов, радост и толеранција.

Христос Воскресна, Ваистина Воскресна !!!

Партија на пензионери

Прикажи повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content