Соопштенија

Честит 8-ми септември

Партијата на пензионери, на сите граѓани им го честита 8-ми септември – Денот на незавиноста на Република Северна Македонија.

На овој ден, граѓаните на државата, донесоа визионерска, историски храбра и вековна одлука за своја сопствена, самостојна и суверена држава, остварувајќи ги вековните идеали на своите предци.

Денес мораме да продолжиме да чекориме успешно на патот на развојот и просперитет. По патот на реформи за подобар живот, борба за економски развој , битка за нови работни места и посветеност за целосна интеграција на нашата држава во Европската Унија и да продолжиме да работиме за просперитетна и сигурна иднина на нашата младина.

Нека ни е честит и вековит 8-ми Септември.

Прикажи повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content